• Týždeň DOBROVOĽNÍCTVA

• Dobrovoľníctvo je činnosť, ktorú vykonávaš vo svojom voľnom čase, v prospech niekoho iného mimo členov tvojej rodiny a domácnosti a bez nároku na finančnú odmenu.

V rámci týždňa DOBROVOĽNÍCTVA sme zorganizovali zbierku pre útulok TULÁČIK v Brezne. Žiaci si vypočuli reláciu k dobrovoľníctvu a celý týždeň nosili deky, prikrývky, staré uteráky, granulky a hračky pre opustené zvieratká. Záštitu nad aktivitou prevzali žiaci 9.B triedy, ktorí denne zbierali a zhromažďovali donesené veci od žiakov našej školy. 27. septembra sme akciu zavŕšili a všetky veci sme odniesli do útulku. Krásnou bodkou bolo venčenie psíkov, ktorí sú odkázaní na pomoc skvelého tímu Tuláčika.

Ďakujeme všetkým žiakom a ich rodinám, kolegom, ktorým osud opustených zvierat nie je ľahostajný a do našej zbierky sa zapojili. Osobitne ďakujeme žiakom 9.B triedy za organizáciu podujatia.

• ZBER ŠÍPOK

• Milí žiaci!

Aj tento školský rok sa naša škola zapája do ZBERU ŠÍPOK spolu s Lesmi Slovenskej republiky. Využite pekné slnečné jesenné  počasie na pobyt v prírode spojený s dobrým skutkom. Nazbierané šípky odovzdajte ráno pri vstupe do školy žiakom 9.B triedy. Balíček si doma označte menom a triedou a podľa možností aj odvážte.

Zber bude trvať do odvolania. Veríme, že sa nám podarí vyzbierať čo najviac šípok!

Žiaci 9.B triedy

• Diétne stravovanie

• pre deti a žiakov s celiakiou

Mesto Brezno ponúka možnosť zabezpečiť diétne stravovanie pre deti materských škôl aj pre žiakov základných škôl, ktoré potrebujú bezlepkovú stravu.

Prosíme rodičov detí a žiakov, ktorí majú stanovenú lekárom takúto diagnózu a požadujú bezlepkovú stravu v materskej škole alebo základnej škole, aby záujem spolu s lekárskym potvrdením nahlásili a odovzdali triednej učiteľke najneskôr v pondelok 27.9. do 8.00 hod.

Prieskum sa týka žiakov ZŠ aj detí v MŠ, prípadne zamestnancov školy.

• MATERSKÁ ŠKOLA NA UL. CLEMENTISA

• ORANŽOVÁ

Milí rodičia detí 2. triedy Materskej školy na Ul. Clementisa 3!

Dnešným dňom zatvárame triedu z dôvodu pozitivity na ochorenie Covid 19 u pani učiteľky.

Trieda najmenších 10 detičiek a druhá pani učiteľka ostávajú na základe Rozhodnutia RÚVZ do 22.9. v karanténe. Do škôlky sa detičky môžu vrátiť 23. septembra.

Detičky v materskej škole nosili rúška dva školské roky. Tento rok je na zvážení rodičov, či dieťa v škôlke rúško bude mať alebo nie.

Pani učiteľky majú rúška založené a väčšina z nich je zaočkovaná. Triedy sa vetrajú, dezinfikujú. Robíme všetky epidemiologické opatrenia, veríme teda, že sa choroba v škôlke nerozšíri a detičky ostanú zdravé!

• ZBER PAPIERA

• 9.9. - 13.9.2021

Dnes začal v škole zber papiera. Ak máte doma odpadový papier, doneste ho prosím do školy, ku zadnému vchodu (pri školskej kuchyni a kotolni), kde je pristavený kontajner.

Odovzdajte ho pánovi školníkovi. Nahláste meno a triedu, na ktorú bude papier zapísaný.

Výťažok zo zberu dostanú triedne pani učiteľky pre žiakov triedy.

MATERSKÁ ŠKOLA sa môže zapojiť tiež, pani zástupkyni budú odovzdané peniaze za papier.

Zber bude trvať do pondelka 13.9.2021 (vrátane).

Ďakujeme Vám, že pomáhate chrániť životné prostredie a zároveň pomáhate našej škole!

• AG testy na domáce testovanie

• pripravujeme na odoovzdanie rodičom žiakov ZŠ

Milí rodičia!
            Dnes nám boli do školy doručené AG testy na domáce testovanie.

Pre veľký záujem rodičov žiakov základných škôl na Slovensku o testy (u nás ho prejavilo 456 rodičov) nám nebolo dodaných 25 testov pre jedného žiaka, ale rodič dostane pre potreby testovania svojho dieťaťa len 5ks testov. Testy sú balené v krabiciach po 25 sád, musíme testy z každej krabice rozdeliť pre 5 žiakov (5 testovacich platniciek, 5 skumaviek s roztokom, 5 vrchnakov s kvapkadlom, 5 sterilnych odberovych tyciniek).

Testy musí prevziať rodič na proti-podpis. Pretože je vstup rodičov do budovy školy zakázaný, čas, miesto a odovzdanie testov bude prebiehať v exteriéri a oznámia Vám ho pani učiteľky triedne.

Aby sme Vašej žiadosti o testy vyhoveli a nezaťažovali rozdeľovaním testov pani učiteľky dlhú dobu, prosíme o pomoc, ústretovosť, zodpovednosť a dodržanie termínu pri preberaní testov.

Pri vykonávaní testu žiak postupuje podľa pokynov výrobcu testu a návodu zverejneného Ministerstvom zdravotníctva SR.

Návod na použitie nedostanete vytlačený, ale pozrite si ho prosím na týchto stránkach:

Sprievodca pre samotestovanie:

Ďakujeme!