• Klub v našej škole
        • Športová trieda so zameraním na hokej a gymnastiku

Kritéria výberu žiakov do športovej triedy:

Termín podania elektronickej prihlášky : 31.03.2024

Termín testovania:                                          11.04.2024

Náhradný termín testovania:                       25.04.2024

(umožnené len v prípade ochorenia dieťaťa, doložiť potvrdenie)

Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou Karola Rapoša vydáva tieto kritéria pre prijatie žiakov do
          5. ročníka športovej triedy.

Prijímacích pohovorov do športových tried sa môžu zúčastniť žiaci, ktorí úspešne ukončia 4. ročník základnej školy. Prednostne sa prijímajú žiaci našej školy.

Kritéria výberu:

a/       motorické testy všeobecnej pohybovej prípravy
          b/       motorické testy špeciálnej pohybovej prípravy podľa zamerania - hokej, gymnastika
          c/       potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti
          d/       včas podaná prihláška do športovej triedy
          e)      súhlas rodičov o zaradení žiaka do športovej triedy
          f/       kópia rodného listu dieťaťa

• Doplňujúce informácie:

Záujemcovia si môžu prihlášku podať na webovej stránke školy.

K prihláške je potrebné priložiť: kópiu rodného listu dieťaťa, lekárske potvrdenie, ktoré je súčasťou prihlášky.

Minimálny počet žiakov v športovej triede je 23 a maximálny 28. Z toho na kolektívny šport minimálne 15 žiakov (hokej), na individuálny šport 8 žiakov (gymnastika).

Žiak so zníženou známkou zo správania a priemerom známok za klasifikačné obdobie horším ako 2,00 (z hlavných, nie výchovných  predmetov), nemôže byť prijatý do športovej triedy.

Vyradenie žiaka zo športovej triedy:

Riaditeľka školy môže vyradiť žiaka zo športovej triedy a preradiť do bežnej triedy v polroku alebo na konci školského roku po predchádzajúcom upozornení rodičov z nasledovných dôvodov:

a/       zo zdravotných dôvodov na návrh lekára
            b/       pre neplnenie požiadaviek športovej prípravy
            c/       hrubé porušenie školského poriadku /znížená známka zo správania/
            d/       pri zhoršení prospechu žiaka z akéhokoľvek predmetu o 2 stupne
            e/       neúčasť na tréningoch v popoludňajších hodinách
            f/        na žiadosť zákonného zástupcu.

• Vyhodnotením jednotlivých kritérií určená komisia stanoví poradie uchádzačov o prijatie do športovej triedy, zverejní výsledky na stránke školy a rodičom dieťaťa pošle elektronicky výsledok do 15 dní od termínu prijímacích pohovorov.
            • Zaradenie žiakov do športovej triedy sa uskutoční podľa výsledkov z testovania.
          • Podmienka úspešného vykonania skúšok:

Žiak úspešne vykoná prijímacie skúšky ak získa z motorických testov potrebný počet bodov.

Podmienky prijatia:

Podľa celkového počtu bodov z absolvovaných testov sa zostaví poradie úspešných uchádzačov.
            Žiakov so ŠVVP prijímame len v prípade, že v triede budú vytvorené podmienky na vzdelávanie žiaka so ŠVVP a bude  k žiakovi  pridelený asistent učiteľa.

• Priebeh konania prijímacích pohovorov bude zverejnený včas na stránke školy.