Navigácia

 • Biologická olympiáda

  Žiačky 8.triedy sa zúčastnili školského kola biologickej olympiády v rámci ktorého spracovali projekt na vybranú tému. Postery, ktoré vytvorili budú vystavené v priestoroch školy.

 • Zimná výzdoba

  Zimná výzdoba
 • Imatrikulácia

  Dňa 18.10.2018 (štvrtok) sa náš školský klub  opäť rozrástol o nových členov. Imatrikulácia čiže privítanie prvákov sa konalo v telocvični za prítomnosti pani riaditeľky, pani zástupkýň, pani učiteliek, pani vychovávateliek, rodičov žiakov, samotných prvákov a hlavne starých rodičov žiakov. Naši najmladší žiaci boli pasovaní i k zástupu žiakov ŠKD.  Všetkých privítala pani riaditeľka PaedDr. Danka Katonová a pani zástupkyňa Mgr. Eva Skačanová so žiakmi predniesla sľub imatrikulácie. Aby sa žiaci prvých ročníkov – sovičkovo, šmolkovo, pastelkovo a lienkovo mohli stať ozajstnými žiakmi školy a deťmi školského klubu.

 • Priestory školského klubu a jesenná výstavka

  Priestory školského klubu a jesenná výstavka

  S príchodom jesene sa mení nielen počasie či oblečenie ľudí, ale aj interiér našej ZŠ. Aj v tomto školskom roku 2018/2019 sa ZŠ odela do farebných šiat. Pani vychovávateľky a deti ŠKD zhotovili jesennú výstavku  na chodbe prvého stupňa školy.  Celá výzdoba sa nesie v teplých jesenných tónoch žltej, oranžovej, hnedej a červenej farby, akoby práve v nich ostávali ukryté posledné lúče hrejivého slnka.

 • Úspech žiakov v televíznej súťaži

  Termín vysielania relácie "DAJ SI ČAS" je 17.11.2018 - v sobotu, začiatok v čase o 9,25 - 9,30 hod.

  Úspech žiakov ZŠ s MŠ Karola Rapoša školy v televíznej súťaži

   

  Žiaci 6.B triedy ZŠ s MŠ Karola Rapoša, Pionierska 4 sa 3.10.2018 už druhý krát zúčastnili v Bratislave, v štúdiu v Mlynskej doline nakrúcania súťaže RTVS "DAJ SI ČAS". Ich súpermi boli žiaci osemročného gymnázia z Levoče.  Celá súťaž nebola len o vedomostiach a  zaujímavostiach zo Slovenska, ale pobavili sa aj v disciplínach, kde záležalo na zručnosti a šikovnosti. Úspešným družstvom tejto zábavno–vedomostnej  súťaže sa stali žiaci ZŠ Karola Rapoša, ktorí si domov okrem zážitkov odniesli aj finančnú výhru. Veľkou oporou  a hnacou silou v súťaži boli pani učiteľky Kánová, Baxová, Kovalčíková  a Dančíková. Srdečne blahoželáme!  
  Termín vysielania relácie "DAJ SI ČAS" je 17.11.2018 - v sobotu, začiatok v čase o 9,25 - 9,30 hod.

 • Európsky deň jazykov

  26. septembra sme na našej škole oslávili Európsky deň jazykov už tradične v pracovno-zábavnej atmosfére. So žiakmi sme na hodinách  diskutovali o dôležitosti ovládania aspoň dvoch cudzích jazykov pre ich dobré uplatnenie sa na trhu práce. Komu existujúce jazyky nestačili, vytvoril si svoj vlastný jazyk a zašifrovanú správu poslal ostatným spolužiakom – rozlúštiť to vôbec nebola hračka. Pre mladšie ročníky sme na domovskej stránke edl.ecml.at/home/ našli zaujímavé fakty o jazykoch a množstvo zábavných jazykových hier, súťaží a kvízov či zaujímavý blok o celebritách. Ozaj, viete koľko jazykov ovláda Shakira? Táto populárna speváčka hovorí piatimi jazykmi: anglicky, španielsky, taliansky, portugalsky a arabsky. A čo vy? Ako ste na tom vy? 

   

   

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Karola Rapoša, Pionierska 4, 977 01 Brezno
  Pionierska 4
  977 01 Brezno

 • 048 611 70 13 - riaditeľka školy
  048 611 70 14 - sekretariát
  048 611 21 68 - školská jedáleň
  048 285 80 25 - materská škola, pracovisko Ul. Nálepkova 50
  048 611 45 82 - materská škola, pracovisko Ul. Clementisa 3

Fotogaléria