Základné informácie

Základná škola s materskou školou Karola Rapoša

Sídlo:

Pionierska 4, 977 01 Brezno

Základná škola s materskou školou Karola Rapoša bola zriadená 1.9.2007 ako rozpočtová organizácia, škola s právnou subjektivitou, zriaďovateľom  Mesto  Brezno  na  dobu  neurčitú.

Súčasti školy:

• Základná škola Karola Rapoša, Pionierska 4, Brezno
  • Materská škola, Nálepkova 50, 977 01 Brezno
  • Materská škola, Dr. Clementisa 3, 977 01 Brezno
  • Školský klub detí, Pionierska 4, 977 01 Brezno
  • Školská jedáleň, Pionierska 4, 977 011 Brezno

Predmet činnosti:
v  zmysle Zákona o výchove a vzdelávaní - 245 / 2008 Z.z.

Materská škola – Materská škola podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti sociálno-emocionálnej, intelektuálnej, telesnej, morálnej, estetickej, rozvíja schopnosti a zručnosti, utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie. Pripravuje na život v spoločnosti v súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami detí.
Materská  škola zabezpečuje výchovu a vzdelávanie prostredníctvom školského vzdelávacieho programu „Hráme sa a poznávame svet“.
Poskytuje predprimárne vzdelávanie.  Vyučovací jazyk: slovenský

Základná škola – v súlade s princípmi a cieľmi výchovy a vzdelávania tohto zákona podporuje rozvoj osobnosti žiaka vychádzajúc zo zásad humanizmu, rovnakého zaobchádzania, tolerancie, demokracie a vlastenectva, a to po stránke rozumovej, mravnej, etickej, estetickej, pracovnej a telesnej.
Poskytuje žiakovi základné poznatky, zručnosti a schopnosti v oblasti jazykovej, prírodovednej, spoločenskovednej, umeleckej, športovej, zdravotnej, dopravnej a ďalšie poznatky a zručnosti potrebné na jeho orientáciu v živote a v spoločnosti a na jeho ďalšiu výchovu a vzdelávanie.
Základná škola zabezpečuje výchovu a vzdelávanie prostredníctvom školského vzdelávacieho programu „Škola pre život v treťom tisícročí“.

Poskytuje primárne a nižšie sekundárne vzdelávanie.  Vyučovací jazyk: slovenský

Školský klub detí - zabezpečuje pre deti, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku na základnej škole, nenáročnú záujmovú činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia zameranú na ich prípravu na vyučovanie a na uspokojovanie a rozvíjanie ich záujmov v čase mimo vyučovania a v čase školských prázdnin.
Zabezpečuje výchovu detí podľa školského výchovného programu „Čaro výchovy“.

Školská jedáleň – je zriadená na prípravu, výdaj, konzumáciu jedál a nápojov pre stravníkov v čase ich pobytu v základnej škole alebo v materskej škole. Školská jedáleň poskytuje svoje služby pre deti, žiakov a zamestnancov škôl a školských zariadení aj v čase školských prázdnin so súhlasom zriaďovateľa a príslušného regionálnehoúradu verejného zdravotníctva.
Školská jedáleň pripravuje a poskytuje jedlá a nápoje pre stravníkov podľa odporúčaných výživových dávok, materiálno-spotrebných noriem a receptúr pre školské stravovanie podľa vekových skupín stravníkov vydaných ministerstvom školstva.

IČO:             45016089
   DIČ:             2022436383

web-stránka:            www.zsp4.edupage.org
 zsraposa@szm.sk