• TESTOVANIE 9

• OZNAM  PRE RODIČOV, TESTOVANÝCH ŽIAKOV A ZAMESTNANCOV ŠKOLY

TESTOVANIE 9

Na základe § 155 zákona č. 245/2008 Z. z. sa v školskom roku 2023/2024 uskutoční externé testovanie žiakov deviateho ročníka základných škôl, ktorého sa môžu zúčastniť aj žiaci podľa § 97 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z.
            Riadny termín Testovania 9 v školskom roku 2023/2024 je 20. marca 2024 (streda).

Testovanie 9 sa uskutoční na všetkých školách s vyučovacím jazykom slovenským a ukrajinským z predmetov matematika slovenský jazyk a literatúra.

Náhradný termín testovania sa uskutoční 04. apríla 2024 (štvrtok a piatok).

Organizáciu externého testovania žiakov upravuje zákon č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a vyhláška č. 223/2022 Z. z. o základnej škole v znení neskorších predpisov. Testovanie 9 zabezpečuje NIVaM.

Bližšie informácie k testovaniu nájdete na stránke: https://www2.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-9

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

• pre rodičov budúcich prváčikov

RODIČOM PREDŠKOLÁKOV!

Milí rodičia!

Školský rok sa prehupol do jeho druhej polovice a o chvíľu nás čaká slávnostný zápis predškolákov do 1.ročníka základných škôl. Čas zápisu určilo MsZ v Brezne svojim Všeobecne záväzným nariadením

pre tento kalendárny rok na 3. apríla.

Prijať rozhodnutie, na ktorú školu zapísať svoje dieťa je veľká zodpovednosť. My Vám v tom chceme pomôcť. Pripravili sme pre Vás 5. marca 2024 Deň otvorených dverí v našej základnej škole, kde Vám budú poskytnuté odpovede na Vaše otázky ohľadom vzdelávania žiakov a mimoškolského života v našej škole. Na Deň otvorených dverí sa môžete prihlásiť telefonicky na telefónnych číslach: 048/611 70 14; 0908 224 017. Vstup do školy bude prebiehať každú celú hodinu.

Máte právo vybrať pre vzdelávanie Vášho dieťaťa hodnotný školský vzdelávací program pod vedením kvalifikovaných učiteliek v prostredí, kde sa Vaše deti budú cítiť dobre a spokojne.

Vyberte svojmu dieťaťu správnu prípravu v primárnom vzdelávaní, ktorá mu zabezpečí plnohodnotný život v treťom

tisícročí.

• Január v ŠKD

• Vítame nový kalendárny rok a s ním prichádza aj zhodnotenie práce žiakov na polrok. My v ŠKD nezaháľame a vytvárali sme krásne výrobky netradičnými technikami na tému zima, absolvovali sme výlet do krásnej zasneženej prírody, kde sme chovali zvieratá, postavili sme si snehuliaka a iné stavby. Zavŕtali sme sa tiež do témy vesmír očami detí a pripravili sme darčeky pre budúcich prváčikov. Deti dostali hodnotenie a s radosťou sa tešíme na ďalší mesiac.

• Noví kamaráti

• Ako vymeniť esemesky a messenger za pero a papier? Nad tým sme sa, ako štvrtáci, spoločne s našou vychovávateľkou Luckou Štulajterovou v našom ŠKD zamýšľali. Napadla ju myšlienka : čo keby sme si našli kamarátov z iného mesta s ktorými by sme si začali písať a spoznávali by sme sa pomocou listov? Táto myšlienka sa nám všetkým veľmi zapáčila. Boli sme plní očakávania, či sa nám to podarí. Sme veľmi radi, že sa tento nápad zapáčil aj pani vychovávateľke Zuzane Imrisovej Malovej zo Žiaru nad Hronom a jej štvrtákom - motýlikom, ktorí súhlasili, že si budú s nami písať. Hneď sme sa pustili s radosťou do práce a vyrobili sme pre nich fotoplagát o nás a k nemu sme pripojili listy, v ktorých sme sa svojím novým kamarátom predstavili. Bolo to veľmi zábavné, ale aj napínavé. Všetko sme vložili do veľkej obálky a odoslali. Zažili sme nový pocit – čaro očakávania na našu odpoveď. Nevedeli sme sa dočkať a každý deň sme sa pýtali, či prišla odpoveď. Pri našom zdieľaní sme sa zhodli, že je lepšie a napínavejšie čakať, ako hneď dostať odpoveď. Neviete si predstaviť tú radosť, keď naša vychovávateľka Lucka prišla do triedy a držala obálku. Po jej otvorení sme našli mnoho listov a tak isto fotoplagát s našimi novými kamarátmi. Každý si vybral toho, ktorý sa mu zapáčil a naša dobrodružná cesta dopisovania práve začala a nie len to.. Inšpirovali sme aj naše ďalšie oddelenia ŠKD, ktoré sa tiež pomaly do tejto super myšlienky zapájajú. Často môžeme vo svojom okolí začuť, že dnešné deti sú iné. Majú v rukách mobily, nevedia čo sú listy, lebo ich komunikácia beží len cez krátke esemesky a messenger. Naša škola je iná - žije digitálnym detoxom aj vďaka našej pani riaditeľke a i naši menší školáci sa zapájajú tým, že sa učia nachádzať a objavovať čaro listovej komunikácie.

• KARNEVAL !!!

• Všetkým žiakom, malým, veľkým,

na známosť sa dáva,

že sa v našej škole chystá