• Návrat žiakov 5.- 7.ročníka do školy

• od 26.04.2021

Na základe rozhodnutia ministra školstva, od pondelka 26. apríla 2021 budú môcť nastúpiť v našom okrese na prezenčnú výučbu aj piataci, šiestaci a siedmaci. Účasť na vyučovaní je štandardne podmienená pretestovaním zákonného zástupcu a testuje sa tiež žiak 2. stupňa ZŠ.

Žiaci 5.-7.ročníka sa pri nástupe riadia pokynmi triednej učiteľky. Potrebné je, aby mal žiak čestné vyhlásenie + k nahliadnutiu negatívny výsledok covid-testu svoj aj jedného zákonného zástupcu, nie starší ako 7 dní, najlepšie s dátumom testovania 24.4. alebo 25.4., aby platil na celý týždeň.

Čestné vyhlásenie môže rodič odovzdať cez stránku školy - najneskôr v nedeľu do 20.00 hod. Návod je na stránke zverejnený: https://zsp4.edupage.org/a/edupage-navody-pre-zakladnu-skolu alebo si ho môžete prísť už od dnes zobrať do školy - vyložené pri hlavnom vchode na skrinke s úlohami. Prikladáme ho aj sem: cestne_vyhlasenie-nastup_19.4.docx

Žiak musí mať v škole rúško na ochranu dýchacích ciest. V pondelok dostanú žiaci v škole respirátor, ktorý pre nich zakúpila Rada rodičov. Môžu ho používať mimo vyučovacieho procesu, pri stretávaní sa s inými žiakmi školy alebo počas pohybu po budove školy. Chránia tým nielen seba, ale aj ostatných žiakov, zamestnancov školy, ale aj deti materskej školy, ktoré sú v budove školy.

Na obed je prihlásený každý žiak, ak nemáte záujem o obed, je potrebné ho odhlásiť. Za neprevzatie obeda žiak platí jeho úhradu.

Na stránke školy bude zverejnený rozvrh hodín, ktorý bude v súlade so školským vzdelávacím programom a bude zohľadňovať potreby žiakov aj školy.
            Vieme že návrat do školy po pol roku bude pre žiakov náročnejší, preto sa ho budeme snažiť prvý týždeň odľahčiť a pripraviť ich na úlohy, ktoré ich do konca školského roka čakajú.

• Návrat žiakov 8. a 9.ročníka do školy

• od 19.04.2021

Na základe rozhodnutia ministra školstva, od pondelka 19. apríla 2021 budú môcť nastúpiť na prezenčnú výučbu aj ôsmaci a deviataci zo základných škôl mimo čiernych okresov (podľa Covid automatu Ministerstva zdravotníctva SR). Účasť na vyučovaní je štandardne podmienená pretestovaním zákonného zástupcu a testuje sa tiež žiak na 2. stupni ZŠ.

V pondelok 19.4. nastúpia žiaci 8.a 9.ročníka, ktorí sa pri nástupe riadia pokynmi triednej učiteľky. Potrebné je, aby mal žiak čestné vyhlásenie + k nahliadnutiu negatívny výsledok covid-testu svoj aj jedného zákonného zástupcu, nie starší ako 7 dní, najlepšie s dátumom testovania 17.4. alebo 18.4., aby platil na celý týždeň.

Čestné vyhlásenie môžete odovzdať cez stránku školy - najneskôr v nedeľu do 20.00 hod. Návod je na stránke zverejnený: https://zsp4.edupage.org/a/edupage-navody-pre-zakladnu-skolu alebo si ho môžete prísť už od dnes zobrať do školy - vyložené pri hlavnom vchode na skrinke s úlohami. Prikladáme ho aj sem: cestne_vyhlasenie-nastup_19.4.docx​​​​​​​

Žiak musí mať v škole respirátor. V pondelok dostanú žiaci respirátor v škole, ktorý pre nich zakúpila Rada rodičov. V ostatné dni musí respirátor pre žiaka zabezpečiť rodič.

Na obed je prihlásený každý ôsmak a deviatak, ak nemáte záujem o obed, je potrebné ho odhlásiť. Za neprevzatie obeda žiak platí jeho úhradu.

Na stránke školy bude zverejnený rozvrh hodín pre 8.a 9.ročník, ktorý bude v súlade so školským vzdelávacím programom a bude zohľadňovať potreby žiakov aj školy a bude prispôsobený aj pokračujúcemu dištančnému vzdelávaniu žiakov 5.-7. ročníka. Vieme aké úlohy čakajú ôsmakov a deviatakov v najbližšom období a urobíme všetko pre to, aby sme žiakov na ne čo najlepšie pripravili s ohľadom na potreby ich adaptácie.

• Marec v ŠKD

• Pani Zima odovzdala žezlo Jari a u nás v školskom klube sme sa rozhodli, že jej v tom pomôžeme. Pustili sme sa do vyrábania snežienok, tulipánov, narcisov, zajačikov a aj včielok a motýlikov. Vyhrnuli sme si rukávy a spoločne sme upratali celý školský dvor. Zahrali sme sa na usilovné mravčeky a pozbierali sme všetky smeti, konáriky a za vynaloženú námahu nechýbala ani sladká odmena. Výrobou pozdravov a darčekov sme oslávili MDŽ, nezabudli sme ani na deň vody. Na veľkonočné sviatky sme sa pripravili tak, že sme si ozdobili vajíčka, medovníčky a uplietli korbáče. Skúsili sme si vyrobiť leporelo a rozprávali sme sa o obľúbených knihách.