• ERASMUS+

• BOLI SME NA CYPRE

ERASMUS+  - BOLI SME NA CYPRE

Od 16. do 23. októbra 2022 sa 5 žiakov  a 2 pani učiteľky našej školy zúčastnili tretieho projektového stretnutia v krásnom meste Limassol na Cypre. Počas návštevy plnili úlohy v rámci projektu KA229 „Zelené srdcia“ programu Erasmus+, ktoré boli zamerané na recykláciu elektronického odpadu a plastový odpad v moriach. Okrem odbornej časti projektového stretnutia žiaci navštívili množstvo kultúrnych a historických pamiatok- archeologický park v Pafose, kde sú podlahové mozaiky zobrazujúce výjavy z gréckej mytológie, stĺp svätého Pavla, pri ktorom bol bičovaný, kláštor Agios Neofytos a hlavné mesto Nikózia.Projekt Erasmus+ je obrovským prínosom pre našich žiakov v oblasti jazykových, komunikačných a prezentačných zručností. Návšteva partnerských škôl umožňuje spoznávať iné krajiny, ich históriu, mentalitu ľudí, školské vzdelávacie systémy. Žiaci vďaka projektu získali nových priateľov, s ktorými sú v kontakte cez sociálne siete a vždy sa tešia na spoločné stretnutia.Celá delegácia doletela bezpečne domov, svoje dojmy a zážitky šíria medzi spolužiakmi aj pedagógmi. Tešíme sa spolu s nimi ❤

• PLAVECKÝ VÝCVIK

• ŽIAKOV 6.ROČNÍKA

Minulý týždeň sme realizovali pre žiakov 6. ročníka plavecký výcvik. V piatok sme ho úspešne ukončili. U každého jedného plavca v rámci jeho výkonnostnej skupiny došlo k progresu. Podľa usmiatych tvárí žiakov usudzujeme, že boli spokojní a plavecký výcvik si užívali s radosťou.

Ďakujeme našim učiteľom telesnej výchovy za úspešne zvládnutý týždeň!

• September v ŠKD

• Vitaj škola!
            Zhora a či oddola prišiel rozkaz do dvora,
            či sa páči, či sa nie, že sa začne učenie:
            Zavčas rána, za zory,
            všetky deti do školy!

Bol to, ľudia, bol to zhon,
            len to dali na bubon!
            Čo len zdravé nôžky malo,
            do školy sa všetko bralo
            všetko chcelo do školy,
            žeby hlúpi neboli.

Začiatok školského roka sme privítali aj my v ŠKD. Spolu s novými žiakmi – prváčikmi, aj našimi staršími žiakmi sme sa oboznámili s BOZP, aby sme predchádzali zbytočným úrazom. Prváčikom sme poukazovali priestory školy, aby nám nezablúdili a taktiež sme ich hravou formou naučili pravidlám cestnej premávky. So začiatkom školského roka vítame pomaly aj jesenné obdobie, kde už sa začínajú tvoriť aj prvé jesenné výrobky. Tešíme sa, čo nám prinesie nový mesiac.

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO PRE ŽIAKOV 7.,8. a 9.ROČNÍKA

• 13.10.2022  - ŠTVRTOK

V zmysle § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. Z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,

udeľujem dňa 13.10.2022 (štvrtok) riaditeľské voľno žiakom 7., 8. a 9.ročníka
            z dôvodu účasti pedagógov na aktivitách 53. ROČNÍKA PODUJATIA CHALUPKOVO BREZNO 2022.

Žiaci 1.-5.ročníka budú mať vyučovanie podľa rozvrhu hodín, žiaci 6.ročníka sa zúčastnia plaveckého výcviku. Obed v školskej jedálni budú mať žiaci 7.-9.ročníka zabezpečený, je potrebné sa naň prihlásiť.

Ďakujeme za pochopenie.

PaedDr. Danka Katonová, riaditeľka školy

• EXKURZIA V HUTNÍCKOM SKANZENE VO VALASKEJ

• 6.10.2022

6.10. 2022 sme s 9.B v rámci predmetu technika navštívili Hutnícky skanzen vo Valaskej.

Náš región má bohatú hutnícky históriu, preto vznikla skvelá myšlienka vytvoriť vedľa dnešného moderného hutníckeho komplexu Hutnícky skanzen.

Pán Stec, nadšenec, ktorý tomuto skanzenu dáva dušu nás skanzenom previedol, zaujímavým výkladom nás vtiahol do histórie výroby železa v našom regióne. Zaujímavé exponáty, ktoré ožívajú priamo pred očami návštevníkov, nás veľmi zaujali. Pán Stec nám predstavil svoje vízie a plány do budúcna. Poďakovali sme sa mu za príjemnú a zaujímavú prehliadku a popriali veľa síl a nadšenia pre pre ďalšie budovanie a rozširovanie skanzenu. Veríme, že sa sem ešte budeme vracať.

Ďakujeme p. učiteľovi Högerovi a p Rosíkovi za akciu a žiakom za správanie a prejavený záujem o veci minulé...

• Európska noc výskumníkov 2022

• Dňa 30.9.2022 sme sa zúčastnili na akcii Európska noc výskumníkov. Akcia sa konala v Banskej Bystrici v Európa SC. Stanovištia boli rozmiestnené po celom nákupnom centre a boli zamerané na prírodné vedy a jazyky. Ponúkali nám rôzne aktivity, súťaže a prednášky. Mohli sme si vyskúšať prvú pomoc, chemické ale aj fyzikálne pokusy, zlepšovať sa v jazykoch, vyskúšali sme si 3D tlač a ako funguje umelá inteligencia. Za úspešné riešenie úloh sme  získali odmeny a suveníry. Odniesli sme si veľa zážitkov a nových vedomostí.

Žiaci 8.A, 8.B a 8.C triedy

• HOREHRONSKÉ HRY V BANSKEJ BYSTRICI

• V stredu - 5.10.2022 sme sa s našimi žiakmi zúčastnili súťaže Horehronské hry v Banskej Bystrici, kde sme sa spomedzi veľkého množstva pretekárov umiestnili do popredného10 miesta.

Žiaci doniesli aj dve medaily ( zlatú) zo skoku do diaľky - Dominika Ambrozyová a zo skoku do výšky ( bronz) Dominika Ambrozyová.

Matej Štugner obsadil krásne 4 miesto v behu na 1000m, Sofia Pavlínyiová 10 miesto v behu na 150m a Sofia Bučková v behu na 150m vo svojom rozbehu obsadila 3.miesto.Nina Matzenauerova sa najlepšie umiestnila v behu na 300m kde v rámci svojho rozbehu obsadila 3.miesto.

Gratulujeme, tešíme sa s Vami!!!