• Beseda s policajtom

• Beseda o bezpečnosti na cestách, doprave, chodcoch a správaní sa ľudí  pri prechádzkach v blízkosti komunikácií, rešpektovanie svetiel semafora  a dopravných značiek i veľa zaujímavých príkladov sme si vypočuli  od dopravných policajtov, ktorí nás navštívili v našom školskom klube.

• Sviatky jari

• Poďakovanie od detí školského klubu všetkým tým, ktorí si prišli pozrieť našu výstavku k sviatkom jari.

• Veľkonočné trhy 15.-16.4.2019

• Veľká noc

predo dvermi,
            ostaňte, chlapci, verní -
            i napriek dievčat kriku -
            dobrému svojmu zvyku.

Dievčatám veľa vody
            a chlapcom málo škody!

Prijmite pozdrav milý
            na sviatky Veľkej noci:

od našich detí

v školskom klube

popoludní na prezentácii výrobkov  k sviatku jari.

• Mladý biológ

• Žiaci, ktorí navštevujú krúžok mladý biológ sa venujú zaujímavým činnostiam. V zime sa postarali o vtáčiky v okolí školy: sami vyrobili kŕmidlá a umiestnili ich na stromy. Založili akvárium s rybičkami a vodnými slimákmi, experimentovali s prírodným materiálom a ďalej sa vzdelávali v oblasti biológie. Len čo prišla jar pustili sa do sadenia a pestovania. Kvetináče si vyrobili z plastových fliaš, ktoré ozdobili farebnými vrchnákmi. Pozrite sa ako sa im to podarilo.

• Vynášanie Moreny

• Morena symbolizovala zimu, preto ak ľudia chceli, aby prišla jar, museli ju utopiť v potoku. Aj my sme sa vrátili k tejto tradícii a Morenu sme vyniesli v sprievode so spevom detí školského klubu ku Hronu.

• Jarná výzdoba školy

• Posledný sneh už sa topí, slniečko viac ohrieva,

nezostanú ani stopy, to je ale nádhera!

Príroda sa zobúdza, všetko krásne kvitne,

snežienka je prvý kvet, čo nám náladu zdvihne.

• Biologická olympiáda

• Žiačky 8.triedy sa zúčastnili školského kola biologickej olympiády v rámci ktorého spracovali projekt na vybranú tému. Postery, ktoré vytvorili budú vystavené v priestoroch školy.

• Imatrikulácia

• Dňa 18.10.2018 (štvrtok) sa náš školský klub  opäť rozrástol o nových členov. Imatrikulácia čiže privítanie prvákov sa konalo v telocvični za prítomnosti pani riaditeľky, pani zástupkýň, pani učiteliek, pani vychovávateliek, rodičov žiakov, samotných prvákov a hlavne starých rodičov žiakov. Naši najmladší žiaci boli pasovaní i k zástupu žiakov ŠKD.  Všetkých privítala pani riaditeľka PaedDr. Danka Katonová a pani zástupkyňa Mgr. Eva Skačanová so žiakmi predniesla sľub imatrikulácie. Aby sa žiaci prvých ročníkov – sovičkovo, šmolkovo, pastelkovo a lienkovo mohli stať ozajstnými žiakmi školy a deťmi školského klubu.

• Priestory školského klubu a jesenná výstavka

• S príchodom jesene sa mení nielen počasie či oblečenie ľudí, ale aj interiér našej ZŠ. Aj v tomto školskom roku 2018/2019 sa ZŠ odela do farebných šiat. Pani vychovávateľky a deti ŠKD zhotovili jesennú výstavku  na chodbe prvého stupňa školy.  Celá výzdoba sa nesie v teplých jesenných tónoch žltej, oranžovej, hnedej a červenej farby, akoby práve v nich ostávali ukryté posledné lúče hrejivého slnka.

• Úspech žiakov v televíznej súťaži

• Termín vysielania relácie "DAJ SI ČAS" je 17.11.2018 - v sobotu, začiatok v čase o 9,25 - 9,30 hod.

Úspech žiakov ZŠ s MŠ Karola Rapoša školy v televíznej súťaži

Žiaci 6.B triedy ZŠ s MŠ Karola Rapoša, Pionierska 4 sa 3.10.2018 už druhý krát zúčastnili v Bratislave, v štúdiu v Mlynskej doline nakrúcania súťaže RTVS "DAJ SI ČAS". Ich súpermi boli žiaci osemročného gymnázia z Levoče.  Celá súťaž nebola len o vedomostiach a  zaujímavostiach zo Slovenska, ale pobavili sa aj v disciplínach, kde záležalo na zručnosti a šikovnosti. Úspešným družstvom tejto zábavno–vedomostnej  súťaže sa stali žiaci ZŠ Karola Rapoša, ktorí si domov okrem zážitkov odniesli aj finančnú výhru. Veľkou oporou  a hnacou silou v súťaži boli pani učiteľky Kánová, Baxová, Kovalčíková  a Dančíková. Srdečne blahoželáme!

• Európsky deň jazykov

• 26. septembra sme na našej škole oslávili Európsky deň jazykov už tradične v pracovno-zábavnej atmosfére. So žiakmi sme na hodinách  diskutovali o dôležitosti ovládania aspoň dvoch cudzích jazykov pre ich dobré uplatnenie sa na trhu práce. Komu existujúce jazyky nestačili, vytvoril si svoj vlastný jazyk a zašifrovanú správu poslal ostatným spolužiakom – rozlúštiť to vôbec nebola hračka. Pre mladšie ročníky sme na domovskej stránke edl.ecml.at/home/ našli zaujímavé fakty o jazykoch a množstvo zábavných jazykových hier, súťaží a kvízov či zaujímavý blok o celebritách. Ozaj, viete koľko jazykov ovláda Shakira? Táto populárna speváčka hovorí piatimi jazykmi: anglicky, španielsky, taliansky, portugalsky a arabsky. A čo vy? Ako ste na tom vy?