• Letná škola predškoláka, 5. deň

• Posledný deň sme boli usilovní ako včielky. Prostredníctvom náučného videa sme sa dozvedeli všetko o živote včielok. Zaspievali sme si pieseň o včielke Maji a vyskúšali sme si stavanie domčekov z kociek podľa pokynov a podľa vzoru. Prostredníctvom hier v areáli školy sme si zabehali a poskákali do sýtosti. Symbolom piatkového dňa bola usilovná včielka a tak sme si ju vyrobili. Pri spoločnom vyhodnotení letnej školy predškoláka sme dostali krásnu medailu a nevieme sa dočkať, kedy sa spolu uvidíme v septembri.

• Letná škola predškoláka, 4. deň

• Úsmev na tvári nám hneď ráno vyčarovali veselé myšky z rozprávky, ktoré nám ukázali, aké dôležité je priateľstvo. Okrem rozprávky nás zaujali aj úlohy na interaktívnej tabuli a v pracovnom liste, ktorými sme si rozcvičili ruky. Takto pripravení sme hravo zvládli výrobu myšky. Aby sme zapojili celé telo, zaspievali sme si  v anglickej verzii pieseň Hlava, ramená...a poriadne sme si ho rozhýbali. Záver dňa patril oddychu na ihrisku. Tešíme sa na posledný deň v letnej škole!

• Letná škola predškoláka, 3. deň

• V tretí deň letnej školy predškoláka nás v triedach čakal nový kamarát – obratný zajačik. Na celé dopoludnie sme sa naladili pri sledovaní vtipnej rozprávky. Do zošita sme si nalepili zajačika a porozprávali sa o obrázku. Potom sme počítali a vyfarbili daný počet zeleniny, ktorú zajko zjedol. Deň sme si spríjemnili pesničkou a tančekom Zajačik do lesa...Obratného zajačika nám bude pripomínať vlastnoručne vyrobený náramok. Vlastnú obratnosť sme si nakoniec precvičili pri súťaživých hrách na multifunkčnom ihrisku.

• Letná škola predškoláka, 2.deň

• Dnes sme zavítali do sveta múdrych sovičiek. Prostredníctvom zaujímavého textu sme sa dozvedeli o spôsobe ich života. Po desiate sme si v triedach rozvíjali matematické predstavy prostredníctvom pracovného listu, kde sme počítali sovičky, určovali počet, polohu, poradie a na záver sme ich vymaľovali. Po krátkom oddychu na čerstvom vzduchu sme si zatancovali na pieseň „Išla sova na tanec“ a na pamiatku sme si vyrobili veselú sovičku. Druhý deň v našej škole sme zakončili výborným obedom. Ktovie, aké zvieratko tu na nás bude čakať zajtra?

• Letná škola predškoláka, 1. deň

• Nastal dlho očakávaný deň, pondelok 25. júla, kedy si predškoláci prvýkrát  vyskúšali, aké je to byť školákmi. Budúce prvácke triedy, doteraz tiché, sa rozozvučali detskými hláskami a smiechom.

Deti sa premenili na bystré líštičky a pomocou riekanky s pohybom rozcvičili celé telo. Spolu s Farbičkou spoznali čísla a farby v anglickom jazyku. Po výdatnej desiate si vyskúšali prácu na  počítači pri maľovaní a riešení jednoduchých úloh.

1. deň v škole ukončili pohybovými hrami v telocvični, návštevou žihadielka a vychádzkou v prírode. V škole sa im všetko páčilo a tešia na ďalšie dni plné tvorivých aktivít a super zážitkov v réžii pani učiteliek a pani asistentiek.

• DÔLEŽITÝ OZNAM

• DOTÁCIA NA STRAVU PRE ŠKOLSKÝ ROK 2022/23

Z dôvodu zmeny  zákona k poskytovaniu  dotácií na stravu platnej od 1.7.2022,  oznamujme rodičom, resp. zákonným zástupcom detí,  že pri nároku na jej poskytnutie sú 2 vekové kategórie detí:

• Deti v poslednom ročníku MŠ ( predškoláci 5,6 ročné),  alebo deti v ZŠ (do 15 rokov),  ak si rodič neuplatňuje daňový bonus  (od 1.7.2022 je to 70,-€/mesačne).

Pre poskytnutie dotácie na stravu pre deti v tejto vekovej kategórii je potrebné doručiť do Základnej školy na Pionierskej ul. č. 4 v Brezne  (resp. vhodiť do schránky pred vchodovými dverami) do 24.7.2022  Čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na sumu daňového bonusu na vyživované dieťa.

Upozorňujeme rodičov, že si musia vybrať medzi daňovým bonusom, ktorý je od 1.7.2022 70,-€/mesačne a môžu si ho  uplatniť u svojho zamestnávateľa, alebo dotáciou na stravu, ktorá je 1,30€/deň a môžu si ju uplatniť v základnej škole s doložením čestného vyhlásenia...

• Deti nad 15 rokov v ZŠ (napr. z dôvodu opakovania ročníka, odkladu povinnej školskej dochádzky...), majú nárok na dotáciu na stravu, ktorá je 1,30€/deň,  aj v prípade, ak si rodič na toto dieťa uplatnil nárok na daňový bonus  (od 1.7.2022 je to 40,-€/mesačne).

Pre poskytnutie dotácie na stravu pre deti v tejto vekovej kategórii je potrebné kontaktovať vedúcu školskej jedálne č.tel. 6112168, 0911867020 do 24.7.2022.

• JÚN V ŠKD

• Posledný mesiac v školskom roku 2021/2022 bol v školskom klube detí bohatý na pohybové hry a rozmanité športové súťaže, ktorými sme odštartovali aj začiatok mesiaca, keďže sme si pre deti pripravili rôzne súťažné disciplíny ku Dňu detí. Deti z jednotlivých oddelení mali možnosť súťažiť v tom, kto urobí najväčšiu bublinu, najrýchlejšie zabehne maratón pomedzi kužele, komu nespadne čokoládové vajíčko z lyžičky, spraví najviac skokov cez švihadlo a podobne. Okrem súťaží si deti mohli zahrať bedminton, vybíjanú, futbal a iné loptové hry. Nezabudli sme však ani na našich oteckov a k ich sviatku sme pre nich vyrobili darčeky a zanechali im milé odkazy. Deti taktiež potešili aj ostatných žiakov pestrofarebnými maľovanými dúhovými mostmi, ktoré kriedami nakreslili pred budovou školy. Okrem Dňa detí si deti užili aj návštevu pána zmrzlinára, v rámci ktorej si nielen pochutnali na lahodných nanukoch, ale sa dozvedeli aj nové informácie o výrobe a pôvode zmrzliny. Všetkým deťom prajeme krásne leto a tešíme sa na stretnutie v ďalšom školskom roku.